Marek Suwezda został okradziony. Możecie pomóc!

Fotografia w nagłówku
Marek Suwezda został okradziony w nocy z 17 na 18 listopada.
Marek Suwezda został okradziony w nocy z 17 na 18 listopada.

Marek Suwezda, student Wydziału Studiów Edukacyjnych w nocy z  17 na 18 listopada został napadnięty i okradziony we własnym domu. Zabrano mu laptop oraz netbook, dzięki którym mógł pracować i studiować.

Jak sam mówi było to jego "okno na świat". Komputery posiadały drogie oprogramowanie dedykowane osobom niedowidzącym.

- Dziwię się, że złodzieje zabrali same laptopy bez ładowarek. Podczas napadu kazali mi być cicho. Grozili mi, że jeśli się odezwę może mnie to zaboleć - mówi Marek. Jak podkreśla w rozmowie z nami sprawa została zgłoszona od razu na policję. 

Zwracamy się do Was o pomoc, jeśli na portalach sprzedażowych zobaczycie wyżej wymieniony laptop HP 250 G1 lub G2 z naklejonymi trójkącikami na klawiaturze oraz 9-calowy netbook z naklejką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prosimy o kontakt policją. Jeśli Państwo będziecie się bali przekazać informację policji, prosimy o kontakt redakcja@amu.edu.pl; jagoda.haloszka@amu.edu.pl

Fundacja Jeden Uniwersytet, która koordynuje zbiórkę pieniędzy na zakup wózka, zadeklarowała rozszerzenie akcji o nowego laptopa dla Marka. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji nr 38 1090 1476 0000 0001 2304 7406. W tytule przelewu należy wpisać: "Dla Marka Suwezdy".

Przypomnijmy, że od początku tego roku przy różnych okazjach Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi zbiórkę na zakup nowego wózka elektrycznego dla Marka. 

Życie Ogólnouniwersyteckie